Choď na obsah Choď na menu
 


CHORVÁTSKO

 

Chorvátsko je Zem, ktorá je už mnoho rokov jednou z najobľúbenejších destinácií slovenských turistov . Obe naše národy majú spoločných predkov pochádzajú z rovnakej jazykovej vetvy. Tým odpadá potreba vedieť dobre cudzí jazyk, čo pri výbere dovolenky ovplyvňuje nejednu slovenskú rodinu. V Chorvátsku sa vždy nejako dohovoríte, ale znalosť nemeckého či anglického jazyka pre Vás bude len plus. Najmä pri vyberaní ubytovania.

Chorvátsko – Kam vyraziť?

Chorvátsko nie je len Zem tisícok pláži, krištáľovo čistej vody a príjemnej klímy. Krajina oplýva aj množstvom kultúrnych historických pamiatok, všadeprítomnou subtropickou zeleňou, množstvom vodných športov a turistických výletov. Rekreantom sú otvorené tisíce ostrovov, ostrovčekov, desiatok rivier a niekoľkých národných parkov. To je len pár z mnohých dôvodov, prečo do Chorvátska každoročne vyrážajú tisícky Slovákov.

Chorvátsko – Cestovanie

Možností ako sa do tejto ľúbeznej Zeme dopraviť je hneď niekoľko. Najčastejšie voleným spôsobom je doprava autom, autobusom alebo vlakom. Ak budete chcieť cestu urýchliť, je možné využiť dopravu lietadlom. Vzhľadom na to, že doprava lietadlom z Slovenska stojí okolo 300€, volia slovenskí turisti veľmi často miesto odletu z Viedne, kde je letenka výrazne lacnejšia.